Resultat Kretstävling 14.7.2014 - Aluekisojen tulokset

Kristinestad, Kretstävlingar 14.7.2014

Kristiinankaupunki Aluekilpailut 14.7.2014

Herrar 10 000m
1) Mikko Tolonen OulunPy 32.43,48
2) Severi Luoto IFLänken 37.27,41

Herrar diskus
1) Jouni Walden IkaalU 58,36
2) Pyry Niskala VasaIS 55,82
3) Juha Lahdenranta PorinY 53,67
4) Raine Munukka KuortKu DNS

H17 100m -1,6
1) Leo Uusimäki KU-58 12,87

P15 100m -1,6
1) Jere Keskinen VaasanTo 13,46
2) Simon Nurminen KristU 14,93

P15 kula
1) Jonathan Björklund IFKraft 13,16
2) Konsta Sulkakoski VaasVa 13,02
3) Jimmy Lindeman KristU 12,61
4) Aki Halme NoormNo 11,56

P15 diskus
1) Jonathan Björklund IFKraft 42,47
2) Aki Halme NoormNo 38,99
3) Jere Keskinen VaasanTo 37,12

P13 60m -2,2
1) Kennet Lindbäck IFLänken 9,46
2) Mersal Mauric IFLänken 10,95
3) Mensur Mauric IFLänken 14,53

P13 1000m
1) Kennet Lindbäck IFLänken 3.32,78

P13 kula
1) Simon Nurminen KristU 8,57
2) Benjamin Lillås TjöckIK 7,43
3) Riku Jaakkola IsojU 6,91

P11 60m
1) Sebastian Nordberg IFKraft 9,43
2) Elias Muotio TeuvRi 9,68
3) Nioel Pallawala IFLänken 9,93
4) Oskari Palomäki UlvilaST 10,19
5) Arttu Keskinen VaasanTo 10,42
6) Saku Jaakkola IsojU 10,61
7) Said Aushev IFLänken 11,59
8) Anthony Engelholm IFLänken 12,87
9) Yarman Royaii IFLänken 17,05

P11 600m
1) Oskari Palomäki UlvilaST 2.00,15
2) Nioel Pallawala IFLänken 2.06,04
3) Sebastian Nordberg IFKraft 2.07,13
4) Saku Jaakkola IsojU 2.15,16
5) Linus Nurminen KristU 2.18,07
6) Yarman Royaii IFLänken 2.41,30
7) Said Aushev IFLänken 2.43,46

P11 kula
1) Linus Nurminen KristU 9,94
2) Said Aushev IFLänken 7,14
3) Sebastian Nordberg IFKraft 6,22
4) Nioel Pallawala IFLänken 6,16
5) Anthony Engelholm IFLänken 5,72
6) Oskari Palomäki UlvilaST 5,32

P9 40m
1) Nico Hakala IFFemman 7,22
2) Colin Evbidaru IFLänken 7,37
3) Jonathan Lassander IFKraft 7,52
4) Jesse Hakala IFFemman 7,62
5) Oliver Nordberg IFKraft 7,70
6) Joel Blomqvist IFFyren 7,90

P9 150m
1) Nico Hakala IFFemman 26,15
2) Jonathan Lassander IFKraft 26,65
3) Colin Evbidaru IFLänken 26,86
4) Joel Blomqvist IFFyren 27,04
6) Oliver Nordberg IFKraft 27,12
4) Jesse Hakala IFFemman 27,34

P7 40m
1) Aaro Häggman IFLänken 8,81
2) Elias Ådjers IFLänken 9,15
3) Jussi Luoma-Nirva TeuvRi 9,16

P7 150m
1) Aaro Häggman IFLänken 34,16
2) Jussi Luoma-Nirva TeuvRi 34,95
3) Elias Ådjers IF Länken 35,41

Damer 100m -1,9
1) Sofie Danielsson KristU 14,56

Damer 200m -1,2
1) Ida Söderback IFKraft 28,26

Damer kula
1) Laura Pitkäkoski KristU 7,60

Damer diskus
1) Isabelle Nygårds IFKraft 44,86
2) Heli Kortesmäki TeuvRi 42,53
3) Piia Koski TeuvRi 38,62
4) Jaana Kivistö TeuvRi 36,63
5) Mari Jäntti SSU 35,75
6) Jennifer Söderlund MalaxIF 35,47

Damer slägga
1) Desire Rönngren IFLänken 43,76

D17 kula
1) Mari Jäntti SSU 11,51

F15 100m -1,9
1) Elin Svedman IFKraft 14,37
2) Emilia Launonen IFKraft 15,10

F15 kula
1) Fanny Lillås TjöckIK 8,95
2) Laura Pitkäkoski KristU 8,56

F13 60m

1) Emma Lipkin IFKraft 8,85
2) Wilma Sundqvist IFKraft 9,32
3) Lina Holmberg IFKraft 9,36
4) Dzejlana Zenunovic IFLänken 9,43
5) Medina Söderlund IFKraft 9,71
6) Meri Suomalainen TeuvRi 9,76
7) Jenny Österback TjöckIK 10,03
8) Ida Svedman IFKraft 10,42
9) Susanna Palomäki UlvilaST 10,50

F13 600m
1) Meri Suomalainen TeuvRi 1.57,21
2) Lina Holmberg IFKraft 2.00,13
3) Jenny Österback TjöckIK 2.01,14
4) Paola Björklund IFKraft 2.03,14
5) Dzejlana Zenunovic IFLänken 2.13,41
6) Susanna Palomäki UlvilaST 2.15,14

F13 kula
1) Emma Lipkin IFKraft 9,71
2) Alisa Keskinen VaasanTo 8,74
3) Wilma Sundqvist IFKraft 8,07
4) Jenny Österback TjöckIK 7,75
5) Dzejlana Zenunovic IFLänken 7,25
6) Susanna Palomäki UlvilaST 6,68
7) Meri Suomalainen TeuvRi 4,81

F11 60m
1) Aada Mikkilä SSU 9,15
2) Nicoline Hultholm IFFyren 9,69
3) Miisa Koskiaho KarijTa 10,00
4) Vilma Luoma-Nirva TeuvRi 10,26
5) Nathalie Eklund TjöckIk 10,36
6) Jenna Santikko TeuvRi 10,65
7) Clara Holmberg IFKraft 10,90
8) Emmanuela Koomson IFLänken 11,21

F11 600m
1) Aada Mikkilä SSU 1.52,12
2) Frida Häggkvist IFKraft 2.02,34
3) Miisa Koskiaho KarijTa 2.08,14
4) Jenna Santikko TeuvRi 2.13,39
5) Vilma Luoma-Nirva TeuvRi 2.13,41
6) Johanna Häggman IFLänken 2.13,42
6) Nicoline Hultholm IFFyren 2.13,42
8) Emma Korhonen IFFemman 2.32,11
9) Nathalie Eklund TjöckIK 2.35,13

F11 kula
1) Aada Mikkilä SSU 9,16
2) Jaana Leppinen KarijTa 9,05
3) Miisa Koskiaho KarijTa 7,73
4) Vilma Luoma-Nirva TeuvRi 7,48
5) Emmanuela Koomson IFLänken 7,31
6) Frida Häggkvist IFKraft 6,25
7) Amanda Kätkänaho TeuvRi 5,97
8) Nathalie Eklund TjöckIK 5,91

F9 40m
1) Johanna Häggkvist IFKraft 7,58
2) Fanni Kätkänaho TeuvRi 7,68
3) Esmanur Karaarslan IFLänken 7,76
4) Julia Nurminen KristU 7,77
5) Ezekiela Koomson IFLänken 7,79
6) Jasminy Puvanakumar IFLänken 7,84
7) Elin Vägar IFFyren 7,89
8) Emma Korhonen IFFemman 7,95
9) Ellinor Halonen IFKraft 8,13
10) Samar Rasuli IFLänken 8,41
11) Meijra Mauric IFLänken 8,44

F9 150m
1) Johanna Häggkvist IFKraft 27,85
2) Emma Korhonen IFFemman 28,05
3) Julia Nurminen KristU 28,39
4) Elin Vägar IFFyren 29,86
5) Esmanur Karaarslan IFLänken 30,14
6) Fanni Kätkänaho TeuvRi 30,27
7) Ellinor Halonen IFKraft 31,12
8) Ezekiela Koomson IFLänken 32,01
9) Samar Rasuli IFLänken 32,70
10) Jasminy Puvanakumar IFLänken 34,60

F7 40m
1) Alexandra Engelholm IFLänken 8,69
2) Malva Ek TjöckIK 8,70
3) Fanny Lassander IFKraft 8,85
4) Tharika Puvanakumar IFLänken 8,91
5) Adelina Smeds IFLänken 9,30
6) Mensura Mauric IFLänken 9,43
7) Emilia Palomäki UlvilaST 9,58
8) Sanni Korhonen IFFemman 10,17
9) Dilajla Zenunovic IFLänken 10,19
10) Lithea Ek TjöckIK 10,41
11) Emilia Björknäs IFLänken 11,95
12) Samar Rasuli IFLänken 12,66

F7 150m
1) Tharika Puvanakumar IFLänken 33,26
2) Malva Ek TjöckIK 33,30
3) Alexandra Engelholm IFLänken 33,97
4) Fanny Lassander IFKraft 33,98
5) Emilia Palomäki UlvilaST 34,88
6) Adelina Smeds IFLänken 40,14
7) Sanni Korhonen IFFemman 40,65
8) Lithea Ek TjöckIK 46,16
9) Dilajla Zenunovic IFLänken 49,44
10) Samar Rasuli IFLänken 55,14