Juniorernas säsongöppning på Kristinaplan - Junioreiden kaudenavaus Kristiinakentällä

Måndagstävling på Kristinaplan 28.5.2012

Deltagare; 45
Osanottajat; 45

P5 40m
1) Gustav Snickars        11,0
2) Rasmus Berglund        12,0
3) Aaro Häggman        12,2
4) Benjamin Björne        13,4

F/T5
1) Nova Bergkulla        10,5
2) Amelia Westerlund        10,9
3) Alexandra Engelholm        11,1
4) Adelina Smeds        11,2
5) Julia Mannfolk        13,7
6) Tilde Bergström        15,3

P6
1) Kasper Bergström          9,3
2) Liam Thomasfolk        10,5
3) Neo Mattfolk            11,1
4) Felix Långvik            11,5

F/T6
1) Wilma Rönnqvist           9,9

P7
1) Simon Forsman          8,6
2) Samuel Forsman          8,8
3) Matias Rönnberg          9,2
4) Emil Lindedahl        10,3
5) Max Långvik            11,3

F/T7
1) Sofie Lassfolk         8,4
2) Ida Mannfolk             8,8
3) Adeline Snickars         9,5
4) Hanna Björknäs         9,7

P8
1) Emil Berglund         8,1
2) Matias Anttila             8,4
3) Anton Mäki             8,6
4) Filip Bergström         9,3

F/8
1) Patricia Grönlund         8,4
2) Sini Rajalehto                     8,9
3) Wilma Rönnqvist         9,8

F/T9
1) Johanna Häggman         7,7
2) Sanna Lauhalauoma         7,7
3) Moa Långfors             8,3
4) Wendla Nummela         9,5

P10 60m
1) Sami Lauhaluoma        11,3
2) Olli Rajalehto            11,4
3) Elias Lindedahl        14,5

F/T10
1) Emma-Lena Forsman        11,9

P11
1) Jim Rönnqvist            12,0

F/T11
1) Jennifer Henriksson        10,0
2) Adelina Appel            10,1
3) Amanda Nummela        10,1

F/T12
1) Felicia Becker        10,4

P5 boll/pallo
1) Rasmus Berglund        9,77
2) Gustav Snickars        3,91
3) Benjamin Björne        3,82
4) Aaro Häggman        3,80

F/T5
1) Nova Bergkulla        6,86
2) Amelia Westerlund        6,30
3) Adelina Smeds        4,53
4) Alexandra Engelholm        3,94
5) Julia Mannfolk        3,83

P6
1) Felix Långvik            11,94
2) Liam Thomasfolk          6,76
3) Neo Mattfolk              6,05

F/T6
1) Wilma Rönnqvist         7,49

P7
1) Samuel Forsman        15,44
2) Simon Forsman        14,75
3) Matias Rönnberg          8,46
4) Max Långvik                 8,37
5) Emil Lindedahl          4,97

F/T7
1) Adelina Snickars         9,35
2) Sofie Lassfolk           8,46
3) Ida Mannfolk             6,24
4) Hanna Björknäs         6,01

P8
1) Emil Berglund        24,46
2) Matias Anttila            15,95
3) Anton Mäki            15,38

F/T8
1) Sini Rajalehto            11,28
2) Patricia Gröndahl          6,43

F/T9
1) Sanna Lauhaluoma        11,64
2) Moa Långfors              9,13
3) Johanna Häggman          6,47

P10
1) Sami Lauhaluoma        25,70
2) Olli Rajalehto            13,75
3) Elias Lindedahl        11,60

T/F10
1) Emma-Lena Forsman        15,10

P11
1) Jim Rönnqvist            26,60

P5 300m
1) Gustav Snickars        2.19
2) Rasmus Berglund        2.20
3) Benjamin Björne        2.25
4) Aaro Häggman        2.38

F/T5
1) Nova Bergkulla        1.43
2) Alexandra Engelholm        2.09
3) Julia Mannfolk        2.26

P6
1) Liam Thomasfolk        1.42
2) Neo Mattfolk            1.48

F/T6
1) Wilma Rönnqvist        2.04

P7
1) Samuel Forsman        1.20
2)Simon Forsman        1.22
3) Emil Lindedahl        1.32
4) Matias Rönnberg        1.37

F/T7
1) Hanna Björknäs        1.34
2) Ida Mannfolk            1.35
3) Sofie Lassfolk        1.36

F/T8 400m
1) Fanny Nyholm        2.09

F/T9
1) Sanna Lauhaluoma        2.00

P10
1) Olli Rajalehto            1.54
2) Sami Lauhaluoma        2.19
3) Elias Lindedahl        2.40

F/T11
1) Adelina Appel            1.41
2) Jennifer Henriksson        1.41