Dt-kast resultat 25.9 - Pk-heittojen tulokset

Kristinestad, dt-kast  25.9.2011

Herrar kula
1) Marcus Norrgård                IFKraft        10.85
2) Joakim Ålund                     IFKraft        10.67
3) Mats-Johan Hagman          IFKraft        10.65
4) Christian Pettersson          Sverige        9.38
5) Fredrik Mitts                      VasaIS        9.05

Herrar spjut
1) Mats-Johan Hagman         IFKraft          43.74
2) Fredrik Mitts                     VasaIS         33.94
3) Joakim Ålund                    IFKraft          32.58
4) Marcus Norrgård                IFKraft         32.02
5) Christian Petterssson        Sverige         30.50

H17 kula
1) Eero Ahola                       PorinYU        11.00

P15 kula
1) Eero Malm                       KarijTappara     8.77

P15 slägga
1) Niko Haaro                      KristU              28.31

P13 kula
1) Eero Ahola                       PorinYU           14.73
2) Santtu Koskiaho               KarijTappara    10.31
3) Jimmy Lindeman              KristU               8.72

P13 diskus
1) Eero Ahola                      Porin YU           48.87
2) Veikka Koskinen              KauhajKa          39.74
3) Santtu Koskiaho              KarijTappara      27.51

P13 spjut
1) Jonathan Eriksson            IF Kraft             56.55
2) Santtu Koskiaho               KarijTappara     34.07

P13 slägga
1) Veikka Koskinen               KauhajKa        38.00
2) Niko Haaro                       KristU             34.40
3) Jimmy Lindeman              KristU             28.88
4) Lucas Utfolk                     IFLänken        24.57

P11 kula
1) Isac Linden                      IFKraft           9.08
2) Jesper Norrgård                IFKraft           7.52
3) William Westerback           IFKraft           7.20
4) Erkka Ylikoski                   KristU           6.58
5) Marius Bengs                    IFKraft          5.81

P11 diskus
1) Willian Westerback            IFKraft         23.34
2) Marius Bengs                    IF Kraft        20.01
3) Isac Linden                       IFKraft         19.33
4) Jesper Norrgård                 IFKraft         17.63

P11 spjut
1) Erkka Ylikoski                   KristU          12.56

P9 kula
1) Sami Lauhaluoma            IFLänken        5.84
2) Zacharias Hagback           TjöckIK           5.15
3) Benjamin Lillås                 TjöckIK          5.05
4) Jony Lindeman                 KristU            4.67

P9 slägga
1) Sami Lauhaluoma             IFLänken        17.52
2) Jony Lindeman                 KristU             11.62
3) Luca Haaro                       KristU             11.24
4) Benjamin Lillås                  TjöckIK           9.35

D17 kula
1) Isabelle Nygårds                IFKraft            14.55
2) Tiia-Maria Honkakoski        KarijTappara    10.59
3) Jessica Rönngren               IFLänken        8.80

D17 diskus
1) Isabelle Nygårds                IFKraft            40.74
2) Jessica Rönngren               IFLänken         21.49

D17 spjut
1) Tiia-Maria Honkakoski        KarijTappara    30.72
2) Birgitta Ollandt                   IFNyknejden    27.14
3) Desire Rönngren                IFLänken        25.61

D17 slägga
1) Katarina Myllymäki             IFFemman      45.15
2) Desire Rönngren                IFLänken        33.75
3) Malin Danielsson                KristU             15.83

F15 kula
1) Mari Jäntti                         SeinäjSU         9.55
2) Desire Rönngren                IFLänken        8.99

F15 diskus
1) Desire Rönngren                IFLänken        32.82
2) Mari Jäntti                         SeinäjSU         31.63

F15 spjut
1) Desire Rönngren                 IFLänken        27.03

F15 slägga
1) Desire Rönngren                 IFLänken        38.90
2) Mari Jäntti                          SeinajSU         36.13

F13 kula
1) Elina Malm                         KarijTappara    10.08
2) Fanny Lillås                        TjöckIK             8.53
3) Laura Pitkäkoski                 KristU               6.38

F13 diskus
1) Fanny Lillås                       TjöckIK             23.78
2) Elina Malm                        KarijTappara      23.28

F11 kula
1) Ellen Hagback                    TjöckIK             9.24
2) Nicoline Nystrand                IFFyren             7.25
3) Minttu Koskiaho                 KarijTappara      6.66

F11 diskus
1) Ellen Hagback                    TjöckIK            28.01
2) Minttu Koskiaho                 KarijTappara     13.25
3) Nicoline Nystrand                IFFyren            13.09

F9 kula
1) Miisa Koskiaho                   KarijTappara    5.15
2) Sanna Lauhaluoma             IFLänken        4.12
3) Frida Utfolk                        TjöckIK           3.97
4) Wilma Westerback              IFKraft            3.92

F9 slägga
1) Natacha Yli-Valkama            KristU            16.85
2) Maria Smeds                      IFLänken        10.27
3) Frida Utfolk                        TjöckIK           9.92