Gymnasie och högstadiekampen - Lukio ja yläasteottelu 2011

Kristinestad, gymnasie- och högstadiekampen 15.9.2011
Kristiinankaupunki, lukio ja yläasteottelu 15.9.2011

Gymnasie pojkar 100m  + 2.0
    Rikhard Mäki-Heikkilä     fi     12.11
1) Andre Lassfolk               sv    12.13
2) Jussi Leppinen               fi     12.79
3) Jaakko Ylikoski              fi     12.79
4) Sebastian Franz             sv    13.44

800m

1) Rikhard Mäki-Heikkilä    fi    2.08.66
2) Ville Suominen              fi    2.11.74
3) Kristoffer Lövholm         sv    2.31.28
4) Benjamin Kalliomäki      sv    2.47.18

höjd
1) Joonas Haaro                fi    160
2) Antti Hakala                  fi    160
3) Kristoffer Lövholm          sv    145
3) Andre Lassfolk              sv    145

kula 5 kg
1) Rikhard Mäki-Heikkilä    fi     11.01
2) Rasmus Back                sv    10.76
3) Lauri Metsäranta           fi     10.67
4) Linus Lähteenmäki        sv    10.61

9 kl pojkar 100m  +1.4
1) Patrick Sunden             fi    12.65
2) Jim Mattfolk                sv    12.90
3) Ville Honkanen             fi    12.91
4) Lukas Lassfolk             sv    14.06

800m
1) Patrick Sunden             fi    2.25.22
2) Toni Hållfast                fi    2.31.97
3) Johan Hannus              sv    2.35.76
4) Jesper Sundnäs            sv    2.36.76

höjd
1) Jesper Sundnäs            sv    150
2) Riku Rautavirta             fi     145
3) Lukas Lassfolk             sv    145
4) Johannes Saaristo         fi     140

kula 4 kg
1) Jan Mäki-Heikkilä        fi    11.88
2) Riku Rautavirta           fi    10.62
3) Simon Berglund          sv    9.50
4) Christoffer Stenlund    sv    9.19

8 kl pojkar 100m  +1.9
1) Leonard Metsäranta     sv    12.90
2) Noah Lankoski            sv    13.42
3) Muhaimen Motasher     fi    13.91
4) Muhammed Fadel        fi    14.28

800m
1) Muhaimen Motasher    fi     2.31.12
2) Cedrik Högnäs           sv    2.32.85
3) Theo Granfors            sv    2.44.31
4) Teemu Viitikko           fi     3.14.85

höjd
1) Eetu Mäkilehto            fi    150
2) Noah Lankoski           sv    145
3) Theo Granfors            sv    140
4) Muhaimen Motasher    fi     130

kula 4 kg
1) Leonard Metsäranta    sv    10.96
2) Oskar Utfolk              sv    10.33
3) Eero Rajalehto            fi     9.66
4) Nico Saarela               fi     9.44

7 kl pojkar 100m  +2.1
1) Andre Eklund             sv    14.21
2) Toni Perkiö                fi    14.52
3) Matti Pihlajaviita         fi    15.34
4) Emilio Lassfolk           sv    15.58

800m
1) Andre Eklund              sv    2.45.30
2) Jere Kuja-Halkola        fi     2.55.46
3) Janne Leppinen           fi     3.12.53
4) Lucas Thomasfolk        sv    3.34.03

höjd
1) Janne Leppinen           fi     140
2) Henrik Hakala             sv    130
3) Toni Perkiö                 fi     125
4) Emilio Lassfolk            sv    105

kula 3kg
1) Niklas Liljeqvist            sv    9.75
2) Lucas Thomasfolk        sv    8.62
3) Janne Leppinen           fi     7.86
4) Tuomo Rantaprosi       fi     7.73

Gymnasie flickor 100m  +1.2
1) Denise Högnäs             sv    14.01
2) Tiia-Maria Honkanen     fi     14.31
3) Pauliina Pulkki              fi     14.33
4) Dominique Myllymäki     sv    16.82

800m
1) Anni Mäkelä                 fi    2.43.17
2) Pauliina Pulkki             fi     3.04.78
3) Julia Lövdahl               sv    3.09.16
4) Ida Sjöqvist                sv    3.56.63

längd
1) Henni Syväoja             fi    4.42  +0.5
2) Pauliina Pulkki            fi    4.40  +1.5
3) Denise Högnäs           sv    4.21  +1.2
4) Emelie Zilliacus            sv    3.37  +1.3

kula 3 kg
1) Tiia-Maria Honkakoski    fi    10.63
2) Henni Syväoja                fi    9.99
3) Heidi Perjus                   sv    8.48
4) Emelie Zilliacus              sv    6.82

9 kl flickor 100m  +2.0
1) Adelina Ragnäs             sv    13.86
2) Miia Jukarainen              fi    14.28
3) Heidi Ojantola                fi    15.19
4) Jessica Björses              sv    15.89

800m
1) Jenny Palmberg             sv    2.47.57
2) Emmi Hautaniemi           fi    2.47.91
3) Janina Ingves                fi    3.18.21
4) Krista Pirttimäki             sv    3.30.27

längd
1) Miia Jukarainen             fi    4.35  +1.0
2) Nathalie Dahlgren         sv    4.16  +1.0
3) Maria Pihlajaviita           fi    4.12  +2.3     4.00  +1.6
4) Jenny Palmberg            sv    4.08  +1.0

kula 3 kg
1) Desire Rönngren           sv    9.62
2) Heidi Ojantola              fi     8.90
3) Satu Kaura                   fi     8.41
4) Julia Wihuri                  sv    6.89

8 kl flickor 100m +1.7
1) Freja Lähteenmäki        sv    14.54
2) Frida Lähteenmäki        sv    14.82
3) Milana Virtanen             fi     15.83
4) Anna Kangas                 fi    16.79

800m
1) Freja Lähteenmäki        sv    3.04.90
2) Frida Lähteenmäki        sv    3.06.87
3) Anni-Leena Alanen        fi    3.36.97
4) Elisabeth  Anttila           fi    3.48.82

längd
1) Sofie Danielsson          sv    4.83  +1.1
2) Petra Sjöblom              sv    4.02  +0.9
3) Milana Virtanen            fi    3.41  +0.7
4) Teea Vilkki                  fi    3.15  +1.6

kula 3 kg
1) Petra Sjöblom              sv    8.11
2) Maisa Latva                  fi    7.96
3) Sofia Berglund             sv    7.42
4) Laura Harjunpää            fi    6.53

7 kl flickor 100m  +1.9
1) Lia Pursiainen                fi     15.08
2) Angelica Sjögård            sv    15.55
3) Anna Nyholm                 sv    15.70
4) Nette Eriksson                fi    16.09

800m
1) Nathalie Skogman        sv    3.10.15
2) Nea Yli-Valkama           sv    3.10.92
3) Milla Jukarainen            fi    3.21.82
4) Minna Hautaniemi         fi    3.26.16

längd
1) Lia Pursiainen              fi    4.25  +1.4
2) Mia Juntunen               fi    3.77  +0.8
3) Nicolina Nordman         sv    3.51  +0.7
4) Anna Nyholm               sv    3.37  +0.7

kula 2.5 kg
1) Angelica Sjögård            sv    8.51
2) Tiia Keski-Hannula         fi    7.44
3) Janina Uuro                   fi    7.18
4) Emma Skogman            sv    6.73

Svenskstafett/ruotsalaisviesti
Gymnasie/lukio

1) Kristiinankaupungin lukio        2.26.1
(Tiia-Maria Honkakoski, Jussi Leppinen, Henni Syväoja, Rikhard Mäki-Heikkilä)
2) Kristinestads gymnasie        2.39.0
(Denise Högnäs, Sebastian Franz, Julia Lövdahl, Andre Lassfolk)

9 kl
1) Kristinestads högstadie        2.31.4
(Meri Tammisto, Lukas Lassfolk, Adelina Ragnäs, Jim Mattfolk)
2) Kristiinanseudun yläaste        2.43.8
(Heidi Ojantola, Patrik Sunden, Miia Jukarainen, Eetu Rajalehto)

8 kl
1) Kristinestads högstadie        2.42.2
(Freja Lähteenmäki, Leonard Metsäranta, Frida Lähteenmäki, Theo Granfors)
2) Kristiinanseudun yläaste        2.52.6
(Milana Virtanen, Muhammed Fadel, Teea Vilkki, Muhaimen Mutasher)

7 kl
1) Kristinestads högstadie         3.02.8
(Angelica Sjögård, Andre Eklund, Nicolina Nordman, Emilio Träskvik)
2) Kristiinanseudun yläaste        3.03.9
(Nette Eriksson, Matti Pihlajaviita, Lia Pursiainen, Toni Perkiö)

Slutpoäng-Loppupisteet:
Svenska skolor  190 p - Finska skolor 190 p
Ruotsinkieliset koulut 190 p - Suomenkieliset koulut 190 p